کفپوش بتنی پیاده‌ رو

برای این‌که حیاط خانه خود و یا پیاده رو را کفپوش کنید می‌توانید از انواع کفپوش‌ها استفاده کنید. کفپوشی که برای پیاده‌ رو استفاده می‌شد باید دارای مقاومت و استحکام بالایی باشد تا در زمان کوتاه خراب نشود که نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشد. معمولا برای پیاده‌ رو از کفپوش‌ بتنی استفاده می‌شود که بسیار مقاوم هستند و از استحکام زیادی برخوردارند. کفپوش بتنی پیاده‌ رو دارای ویژگی‌هایی است که برای این کار بسیار مناسب است. در این مقاله قصد داریم که درمورد آن توضیح دهیم.

کفپوش بتنی پیاده رو چیست؟

کفپوش بتنی چیست؟

همان‌طور که مشخص است و از نام آن می‌توان متوجه شد، کفپوش بتنی از بتن ساخته شده است. مواد اولیه بتن، سیمان، ماسه، آب، پودر سنگ و سنگ‌ریزه است. زمانی که این مواد با یکدیگر مخلوط می‌شوند بتن را تشکیل می‌دهند. زمانی که قصد دارید یک کفپوش بتنی بسازید باید از قالب‌هایی استفاده کنید که پس از مخلوط‌کردن مواد بتن، آن را درون این قالب‎ها جای دهید. اکثر کفپوش‌های بتنی که برای پیاده‌ رو استفاده می‌شوند به روش پرسی شکل گرفته و خشک می‌شوند.

زمانی که قصد دارید استحکام و مقاومت این کفپوش‌ها را بیشتر کنید، بهتر است که هم از روش پرسی و هم از روش ویبره‌ای این کار را انجام دهید. زمانی که این بتن‌ها خشک شدند، حال زمان این است که روی آن‌ها سنباده کشیده شود. سنباده‌کشیدن سطح بتن برای این است که ناهمواری‌های روی ان ازبین برود و درنهایت سطح صافی را داشته باشیم.

کفپوش بتنی پیاده‌ رو

کفپوش بتنی پیاده‌ رو معمولا در اندازه بزرگ ساخته می‌شود. زمانی که شهرداری قصد دارد پیاده‌ رو را کفپوش کند، این نوع بتنی را انتخاب می‌کند؛ چراکه کفپوش‌های بتنی دارای وزن بالا و همچنین مقاومت زیادی هستند. پیاده‌ رو مکانی است که افراد زیاده همه‌روزه از آن‌جا رفت و آمد می‌کنند، پس کفپوشی که برای این مکان استفاده می‌شود باید استحکام و مقاومت بالایی داشته باشد. این میزان مقاومت باید به‌صورتی باشد که در زمان کوتاه خراب نشود.

فردی که قرار است پیاده‌ رو را کفپوش کند، باید فردی ماهر و باتجربه باشد. این به این دلیل است که زیرسازی برای انجام کفپوش بتنی از خود کفپوش مهم‌تر است. کفپوش‌ها اندازه‌های مختلفی دارند که هرچه میزان اندازه آن بزرگ‌تر باشد، برای کسی که این کار را انجام می‌دهد راحت‌تر خواهد بود. از برخی کفپوش‌های دیگر هم برای پیاده‌رو استفاده می‌شود اما کفپوش بتنی پیاده‌ رو مناسب‌ترین نوع آن است.

درباره کول چاه بیشتر بدانید

انواع کفپوش بتنی پیاده‌رو

انواع کفپوش بتنی پیاده‌رو

کفپوش‌های بتنی انواع مختلفی دارند که هرکدام از آن‌ها در جای مناسب خود استفاده می‌شوند. انواع کفپوش بتنی پیاده‌ رو را می‌توان بر اساس طرح، رنگ و نوع ساخت آن دسته‌بندی کرد. در ادامه انواع این کفپوش‌های بتنی را در این دسته‌ها قرار می‌دهیم.

  • کفپوش بتنی پیاده‌ رو ازنظر رنگ

تقسیم‌بندی کفپوش‌های بتنی بر اساس رنگ به دو دسته انجام می‌شود. برخی از کفپوش‌ها به این شکل تولید می‌شوند که درون آن‌ها از رنگ‌های شیمیایی استفاده می‌شود و برخی کفپوش‌های دیگر پس از ساخت و خشک‌شدن، رنگ‌زده می‌شوند.

  • کفپوش بتنی از نظر نوع ساخت

برخی از کفپوش‌ها به شکل پرسی و برخی هم به شکل ویبره‌ای ساخته می‌شوند. برای این‌که مقاومت و استحکام کفپوش بالا رود می‌توان از هر دو نوع این روش‌ها استفاده کرد.

درباره موزاییک بیشتر بدانید

ویژگی‌های کفپوش بتنی پیاده‌ رو

ویژگی‌های کفپوش بتنی پیاده‌ رو

زمانی که قصد دارید برای پیاده‌رو از کفپوش استفده کنید، کفپوش بتنی پیاده‌رو بهترین گزینه است. بتن در برابر عوامل مختلف بسیار مقاوم است. دصورتی که ممکن است فکر کنید کفپوش بتنی خشک و شکننده است، باید گفت که با اضافه‌کردن مواد خاصی در ترکیبات اولیه آن، از میزان این خشکی کاسته می‌شود. برخی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که چون رنگ بتن خاکستری است، حتما تمامی کفپوش‌های بتنی هم به این رنگ هستند.

کفپوش‌های بتنی پیاده‌رو در رنگ‌ها و طرح‌های بسیاری در بازار قابل خرید و استفاده هستند.  یک کفپوش بتنی بسیار سنگین و وزن بالایی دارد. شاید این وزن بالای کفپوش‌ها باعث ایجاد مشکل برای جابه‌جایی شود، اما همین عامل باعث مقاومت بالای آن است.

درباره جدول بتنی بیشتر بدانید

کاربردهای این کفپوش ها

کاربردهای این کفپوش ها

کفپوش‌های بتنی در بسیاری از مکان‌ها کاربرد بسیاری دارند. استفاده از آن‌ها در پیاده‌رو یکی از معدود کاربردهای آن است. در ادامه چند مورد از کاربردهای این نوع کفپوش را نام برده و توضیح می‌دهیم.

  • در پارکینگ‌ها از این کفپوش‌ها استفاده می‌شود؛ چراکه در مقابل عبور ماشین‌ها بسیار مقاوم است.
  • کاربرد تزیینی این نوع کفپوش‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت.
  • در صنعت کاربرد زیادی دارد.
  • در انبارها و سوله‌ها کفپوش‌های بتنی با ابعاد بزرگ استفاده می‌شود.
  • پیچ‌ها و سراشیبی‌ها مکان‌هایی هستند که کفپوش بتنی در آن‌جا کاربرد دارد.
  • کفپوش بتنی پیاده‌رو علاوه‌بر پیاده‌رو در تقاطع‌ها هم استفاده می‌شود.

درنهایت

در این مقاله سعی کردیم تمامی مطالبی که به کفپوش بتنی پیاده‌رو مربوط می‌شود را توضیح دهیم. داشتن اطلاعات کافی زمان خرید کفپوش مساله بسیار مهمی است. برای داشتن اطلاعات بیشتر و یا حتی خرید این نوع کفپوش‌ها می‌توانید با کارشناسان ما در قطعات سیمانی پارسیان تماس حاصل فرمایید. قطعات سیمانی پارسیان با سالها تجربه در این زمینه میتواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *