نصب واش بتن

در سال های اخیر، محبوب‌ترین گزینه برای استفاده در کفپوش ساختمان‌ها موزاییک بود. اما رفته رفته با پیشرفت فناوری، استفاده از کفپوش‌های دیگر گسترش یافت. یکی از این کفپوش‌ها واش بتن نام دارد. شاید برای شما هم سوال باشد که این محصول چیست و از چه موادی ساخته شده است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در واقع  این محصول، از بتن های شسته شده تشکیل می شود و برای ساخت آن می توان از سنگ های مختلف، چسب بتن و دیگر مواردی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد، استفاده کرد. با تولید این نوع کفپوش ها، بسیاری از افراد متوجه شدند که نسبت به گزینه های دیگر مزیت های زیادی دارند؛ در نتیجه استفاده از آن ها گسترش یافت و به سرعت تمام بازار را از آن خود کردند. در ادامه به بررسی نحوه ساخت این محصول و دیگر ویژگی های آن خواهید پرداخت.

واش بتن چیست؟

به بتن شسته‌ای که در باغ‌ها پیاده‌روها، روف گاردن و کف‌پارک‌ها‌‌ استفاده ‌می‌شود واش‌ بتن ‌می‌گویند. در واقع واش ‌بتن،‌ کفپوش ‌بتنی ‌است که بتن آن از ترکیبات سیمان، خرده سنگ‌های معدنی که رنگ ارگانیک دارند و همینطور چسب بتن تشکیل شده است. نام دیگر واش بتن، موزائیک واش‌بتن است که مهم‌ترین مشخصه آن ‌سنگ دانه های ریز ‌است. آن‌ها علاوه بر اینکه در طرح و رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند نیاز به مراقبت و حفاظت ‌مشخصی ‌هم ‌ندارند چرا که؛‌ در خصوص استحکام آن‌ها باید گفت که این نوع کفپوش‌ها مقاومت بالایی ‌در ‌برابر سرما و گرما و همین‌طور فشارهای حاصل از اصطکاک در معابر شهری و پارک‌ها را دارند. در تولید این کفپوش‌ها بیشتر از سنگ‌های بادوام و مقاوم ‌استفاده ‌می‌شود و از آنجایی‌ که ‌کشور ما یک ‌کشور غنی ‌در خصوص ‌معادن‌ سنگ ‌است دیگر برای تولید واش بتن‌ها نیازی به واردات سنگ وجود ندارد و از این ‌جهت ‌یک ‌تجارت ‌مقرون به صرفه به شمار می‌رود . محبوب‌ترین ‌رنگ‌های ‌واش بتن‌ها ‌رنگ سفید، لیمویی، سفید قرمز و سفید مشکی است.

 

بررسی و معرفی انواع واش بتن

برای آشنا شدن با انواع واش بتن‌ها باید گفت که بر حسب محل مورد استفاده ‌و یا مواد تشکیل دهنده آن‌ها ما با انواع مختلفی از این نوع کفپوش مواجه هستیم.

نوع اول | کفپوش بتنی پیاده رو

همان طور که مشخص است از این نوع کفپوش برای پیاده رو، پارک و فضای سبز، پارکینگ و همین طور محوطه سازی‌ استفاده‌ می‌شود که طرح‌های ‌آن معمولاً به‌ شکل ‌دایره، حلالی شش ضلعی، ‌و یا شیاردار است.

نوع دوم | کفپوش بتنی طرح سنگ

این نوع کفپوش با ‌طرح سنگ تهیه شده و عموما در پیاده روها استفاده می شوند.

نوع سوم | کفپوش بتنی پازلی

برای تشکیل این نوع کفپوش ‌با دستگاه ویبراتور مواد تشکیل‌دهنده ‌آن ‌را متراکم ‌ساخته ‌و از طریق ‌لرزش و ‌ویبره‌ موجب ‌ایجاد ‌تراکم ‌مواد تشکیل ‌دهنده ‌آن می‌شوند. این نوع کفپوش معمولا ًبه صورت خیس یا خشک چینی اجرا می‌شود.

نوع چهارم | کفپوش بتنی پیش ساخته

مواد تشکیل دهنده این‌ کفپوش ‌همانند کفپوش بتنی پیاده رو خواهد‌ بود.

نوع پنجم | کفپوش بتنی آراکس

این کفپوش از مقاوم‌ترین کفپوش‌های موجود است و در سه‌ نوع ‌ملاتی، ‌پلیمری ‌و پاششی تهیه می‌شود.

نوع ششم | کفپوش بتنی ترافیکی

به‌ جهت ‌مقاومت ‌فوق‌العاده ‌این‌کفپوش ‌از آن‌ در اتوبان‌ها و پارکینگ‌ها استفاده می‌شود. رنگ‌های این نوع کفپوش‌ متفاوت است و معمولاً در دو نوع شش ضلعی و‌ مستطیل تهیه می‌شود.

تولید ‌‌واش بتن

نحوه تولید ‌‌واش بتن با روش‌های مختلف

ساخت واش بتن غالبا به روش ویبره ‌است. به ‌این گونه که ‌موادی ‌مانند ‌ماسه، سیمان ‌و انواع ‌سنگ‌های مخصوص با هم مخلوط شده و سپس به درون قالب های لاستیکی ریخته می‌شوند. قالب‌ها روی میز ویبره قرار گرفته تا تمام هوا و فضای خالی آن پر شده و مواد به طور کامل و یکدست با هم ترکیب شوند. پس از آن‌ واش بتن‌ها وارد اتاق بخار می شوند و ظرف ۲۴ ساعت در آنجا می‌مانند تا مقاومت آنها ثابت شود. پس از طی این مراحل نوبت به زیبا سازی واش بتن می‌رسد. این مرحله که واتر جت نام دارد سبب می‌شود لعاب سیمان از روی واش بتن‌ها پاک ‌شود تا سنگدانه‌های به کار برده در آن، نمایان شود و شکل ظاهری خود را پیدا کند. واش بتن‌ها یا به شکل ویبره تولید می‌شوند ‌یا پرسی ‌محصولاتی‌که ‌به‌ شکل ‌پرسی تولید می‌شوند از مقامت ‌بالاتری ‌نسبت ‌به ‌سایر محصولات برخوردار هستند.

انواع روش‌های تولید موزاییک واش بتن

در کشور ایران، واش بتن به دو روش تولید می‌شود. در اکثر موارد روش تولید آن‌ها به عنوان نام آن‌ها نیز در نظر گرفته می‌شود. در ادامه به معرفی این روش‌های تولید خواهیم پرداخت.

روش اول | واش بتن ویبره‌ای

در تولید این نوع محصول، از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد استفاده می‌شود. معمولا مواد اولیه‌ای که در ساخت این نوع محصول به کار می‌رود، می‌تواند روان کننده، چسب بتن، سیمان و سنگ‌های رودخانه باشد. روند ساخت این بتن‌ها به گونه‌ای خواهد بود که تمامی مواد اشاره شده را بعد از این که با هم ترکیب کردند، درون یک قالب می‌ریزند. برای این که این مواد به صورت یک‌دست و یکنواخت درون هم ترکیب شوند، به یک میز ویبره نیاز خواهد بود. تاق بخار، مرحله بعدی خواهد بود که باعث می‌شود مواد، مقاومت کافی را بدست آورند. صیقل دادن آن‌ها مرحله آخر است که باعث می‌شود مواد اضافی از روی آن بلند شوند.

روش دوم | واش بتن‌های پرسی

بتن‌های پرسی، دو لایه هستند و به دلیل این ویژگی قطری در حدود چهار سانتی‌متر دارند. این لایه ها به شکلی هستند که در قسمت پایینی، سیمان و در لایه بالایی، سنگ‌ها به کار رفته‌اند. فرآیند تولید این نوع تقریبا سریع بوده و به دلیل همین امر، سنگ‌ها به شکلی یکدست در سطح آن پخش نمی‌شوند؛ بنابراین از کیفیت لازم برخوردار نخواهد بود.

تشخیص و بررسی ویژگی‌های واش بتن درجه یک

اولین موردی که می‌توان در تشخیص یک بتن درجه یک در نظر گرفت، میزان پراکندگی سنگ ریزه‌ها در آن است. برای این کار، می‌توانید یک قطعه از آن را بشکنید و به لایه‌های آن نگاه کنید. اگر سنگ‌ها به طور یکنواخت پراکنده شده باشند، علامت مرغوبیت محصول خواهد بود. از دیگر موارد در مورد مرغوب و درجه یک بودن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم نفوذ رطوبت و نشکستن در صورت سرمای شدید
  • در صورت وارد شدن فشار زیاد، بتواند مقاومت بالایی از خود نشان دهد.
  • وجود داشتن همه موارد مورد نیاز برای ساخت آن، حتی چسب بتن

در تهیه واش بتن‌ها باید چه نکاتی ‌را مد نظر قرارداد؟

  • اول اینکه برای نصب موزائیک واش بتن فاصله ۱.۵ سانتی‌حتما‌ رعایت‌ شود. به هیچ ‌عنوان از دوغاب برای نصب واش بتن‌ها استفاده نشود و همین طور بعد از نصب آن‌ها از ریختن سیمان یا گچ به روی آن خودداری شود. نکته مهم و حائز اهمیت این است که زیر بنای ‌واش بتن باید‌ کاملا کوبیده و متراکم شده باشد تا کفپوش‌ها به‌ راحتی روی آن قرار بگیرد و دیگر ‌آن که به هیچ ‌عنوان از اسید و یا مواد شوینده شیمیایی برای پاکسازی آن‌ها استفاده نشود. در نهایت اینکه می‌توان ‌فضای خالی ‌این نوع از کف پوش‌ها را با چمن یا سنگ ریزه ‌‌پرکرد.
  • واش ‌بتن‌ها دارای‌ کیفیت‌های ‌متفاوتی‌خواهند ‌بود. برای تشخیص یک نوع مرغوب می‌توانید با یک چکش به آن ضربه ‌وارد کنید. اگر سنگ‌ ریزه‌های واش بتن از ‌آن جدا شد یعنی از مرغوبیت خوبی برخوردار نیست. ویژگی‌های ‌یک‌ واش ‌بتن مرغوب عبارت است از سنگدانه هایی با مش بندی یکسان، استفاده ‌از سیمان پرتلند، مقاومت فشاری بالا و تراکم یکنواخت سنگدانه‌ها درکفپوش.
  • ابعاد واش‌بتن بسته به شرکت تولید کننده آن و سلایق مشتری متفاوت خواهد بود ولی معمول ترین شکل آن با ضخامت ۴ تا ۵ سانتی‌متر و رویه برجسته تولید می‌شود.
  • گاهی ‌می‌توان‌ در کنار واش ‌بتن‌ها از نورپردازی استفاده کرد که جلوه و زیبایی جذاب‌تری به این نوع کفپوش می‌دهد.
  • غیر از فرایند ‌تولید ‌برای ‌اینک ‌محصول ‌کیفیت ‌و زیبایی خود را از دست ندهد نحوه اجرای واش بتن نیز اهمیت زیادی دارد. برای نصب آن‌ها از دو روش خشکه چینی ‌همراه با ملات ‌ماسه سیمان ‌می‌توان استفاده کرد.

بررسی انواع کاربردهای واش بتن

از انواع واش ‌بتن‌ها در پارکها، فضای‌سبز ، پیاده‌روها ، فضای کنار استخر، بین بلوک های ساختمانی‌، ایجاد پلکان یا پوشاندن پله و… استفاده می‌شود. در واقع، ‌واش‌بتن ‌به ‌دلیل ‌ویژگی‌های ‌منحصر ‌به‌ فرد خود یکی از محبوب ترین کفپوش‌های بتنی در نزد مهندسان صنعت ساختمان و مصرف کننده‌گان آن است.

شرح کالاواحدکد کالاقیمت ( تومان )
واش بتن سفید و مشکی ۳۰*۶۰M2W136۱۲۰,۰۰۰
واش بتن  سفید و قرمز ۳۰*۶۰M2W236۱۲۰,۰۰۰
واش بتن سفید و قرمز ۴۰*۴۰M2W244۱۲۰,۰۰۰
واش بتن سفید و قرمز ۵۰*۵۰M2W255۱۳۰,۰۰۰
واش بتن آجیلی  ۳۰*۶۰M2W336۱۲۰,۰۰۰
واش بتن  آجیلی ۴۰*۴۰M2W344۱۲۰,۰۰۰
واش بتن آجیلی ۵۰*۵۰M2W355۱۳۰,۰۰۰
واش بتن سفید و مشکی ۴۰*۴۰M2W444۱۲۰,۰۰۰
واش بتن سفید ۳۰*۶۰M2W536۱۲۰,۰۰۰
واش بتن سفید ۴۰*۴۰M2W544۱۲۰,۰۰۰
واش بتن سفید ۵۰*۵۰M2W555۱۳۰,۰۰۰
واش بتن ۴۰*۴۰M2W636۱۲۰,۰۰۰
واش بتن سفید و سبز ۳۰*۶۰M2W644۱۲۰,۰۰۰
واش بتن سفید و سبز ۵۰*۵۰M2W655۱۳۰,۰۰۰
واش بتن سفید و مشکی ۵۰*۵۰M2W455۱۳۰,۰۰۰

قیمت خرید و فروش واش بتن

در این ‌خصوص ‌نمی‌توان محدوده مشخصی ‌را بیان کرد زیرا که واش بتن‌ها بسته به نوع مواد سازنده آنها نوع‌، کاربرد، ‌انواع ‌مختلف ‌واش ‌بتن‌ و‌ نوع ‌تولید، قیمت‌های متفاوتی‌خواهند داشت پس بهتر ‌است برای آگاهی از قیمت آن‌ها و همین‌طور به کار گیری بهترین واش بتن مطابق سلیقه ‌و استانداردهای‌ لازم به متخصصان فعال در این حوزه مراجعه کرد.شرکت قطعات سیمانی پارسیان با داشتن سالها تجربه در زمینه تولید انواع واش بتن در کنار شما خواهد بود تا محصولی با کیفیت تهیه کنید.

نصب واش بتن، یک جایگزین عالی برای بتن سنتی است، زیرا به مواد شیمیایی یا ابزار خاصی نیاز ندارد. واش بتن شامل چندین نوع مختلف، از جنبه های بتن آماده می باشد. سنگدانه های اکسپوز، نوعی پرداخت از طریق شستشو است که در آن پیمانکار سنگ زیر سطح را در معرض دید قرار می دهد. نوع دیگری از پرداخت واش بتن، جایی است که ذرات شن و ماسه را با شستن سطح با آب، در مرحله تکمیل یا استفاده از اسید در طی روز بعد، به آرامی در معرض دید قرار می دهند.

در این روش، سنگدانه های تزئینی، در طول بچینگ با بتن مخلوط می شوند. هنگامی که بتن به سختی کافی رسید، سطح آن شسته می شود تا سنگدانه های تزئینی نمایان شوند. واش بتن، یک انتخاب محبوب برای پاسیوها، راهروها و سایر مناطق سنگفرش شده است، زیرا در مناطق پر تردد لکه ها و علائم را نشان نمی دهد و ظاهر سنگ طبیعی را حفظ می کند.

این نوع از پوشش، ضد لغزش و ضد لکه بوده و مقاومت لازم را در ترافیک و تغییرات آب و هوایی دارد. می توان گفت که بسیار همه کاره است و به زیبایی با بتن اطراف و یا سایر روش های تزئینی ترکیب می شود. از سویی دیگر، نگهداری بسیار کمی مورد نیاز است. می توان در اشکال، سبک‌ها، بافت‌ها و رنگ‌های مختلف آن ها را تهیه نمود.

ایجاد سطح مناسب کار

ایجاد سطح مناسب کار برای نصب واش بتن

قدیمی ترین روش ایجاد سطح مناسب جهت نصب واش بتن، از نظر مواد و ابزار مورد استفاده، بسیار ساده است. ابتدا، پیمانکاران دال بتنی را طبق روش ‌های معمولی نصب می‌ کنند، قالب ‌ها را برپا کرده و بتن را می‌ ریزند. سپس، آن را با تسطیح می‌ کنند و اجازه می‌ دهند تا حدی عمل کند.

در مرحله بعد، باید زمان مناسب را برای شروع فرآیند اصلی به دقت بسنجند. بتن باید به حدی عمل کند که هرگونه رطوبت و آب، به طور کامل از سطح محو شود. در این مرحله، بتن باید وزن بدن کارگر را بدون فشرده سازی، جابجایی یا انحراف تحمل کند.

نکته ای که باید یک نصاب همواره به آن در بخش نصب واش بتن توجه داشته باشد این است که زیرسازی صحیح و کامل انجام شود. این فرآیند در صورتی که به شکل استاندارد انجام نشود، می تواند در شکستن و لب پریده شدن موزاییک های واشن بتن تاثیر گذاشته و کار نهایی را دچار آسیب نماید.

باید در نظر داشت که این نوع از موزاییک ها، امکان اجرا روی خاک را نداشته و تنها با اجرای زیرسازی مناسب، قابل اجرا می باشند. از همین روست که برای ایجاد زیرسازی کامل، باید مخلوطی طبیعی در بخش زیر کار ایجاد کرد که از آن جمله می توان به اندازه های مختلفی از قلوه سنگ، شن و ماسه اشاره نمود.

یکی از موارد قابل توجه در این موضوع آن است که استفاده از نخاله های ساختمانی برای زیرسازی واش بتن، می تواند باعث نشست زیاد موزاییک ها شده و شکستگی و شکلی نامناسب را در آنها ایجاد نماید. هنگامی که مواد لازم برای زیرسازی تهیه شده و مخلوط آماده ارائه در سطح گردید، نصاب می بایست روی آن ها آب ریخته و با غلتک و دیگر ابزارهای موجود، جهت فشرده شدن و تراکم خاک و مخلوط اقدام نماید.

بند کشی برای نصب واش بتن

بند کشی برای نصب واش بتن

هنگامی که زیرسازی کامل انجام می شود، مراحلی همچون بند کشی و ایجاد شیب مناسب می رسد. اگر قطعات موزاییک واش بتن، همراه با افزودنی ها و به شکل رزینی تولید می گردد، لازم است که در بخش زیرسازی از دو نوع ملات استفاده شود.

در ملات اولیه که به عنوان ملاتی ساده شناخته می شود، از ماسه، آب و سیمان استفاده می شود. این در حالی است که در ملات دومی، از سیمان های سفید و سیاه، به همراه پودر سنگ و ماسه بهره گرفته خواهد شد. این ملات که به شکل عسلی تهیه می شود، با نام چسب بتن نیز شناخته می شود.

این نوع از ملات، دارای گیرایی مناسبی بوده و هنگامی که موزاییک های واش بتن روی آن نصب می گردد، لازم است که از ضربات سبکی با چکش استفاده شود تا قطعات به خوبی در ملات قرار گرفته و ملات از میان درزهای قطعات خارج شود. این کار با بند کشی کامل شده و سطح یکدست و بدون ملات اضافه را شامل می شود.

درباره بلوک سبک بیشتر بدانید

شیب بندی

از سویی دیگر، پس از انجام زیرسازی، لازم است که شیب بندی کامل سطح مورد بررسی قرار گیرد. این کار با ابزارهایی همچون شلنگ تراز و دوربین صورت می گیرد تا سطحی مناسب با شیب لازم تهیه شود. این در حالی است که برای ایجاد سطح مناسب، از ملات سیمان و ماسه زیرسازی استفاده می شود تا به سطوحی هموار و صاف برسند. این کار نیاز به کنترل و بررسی کارشناس دارد تا به خوبی و با دقت تمام انجام شود.

ملات زیر کار و یا زیرسازی اصولی

ملات زیر کار یا زیرسازی اصولی

هنگام نصب واش بتن، اگر قطعات موزاییک تهیه شده، با روشی معمول و ساده تولید و غیر رزینی باشند، به سادگی می توان با ملات ماسه و سیمان، ملات زیر کار و اصولی را آماده کرده و با استفاده از آن، موزاییک های واش بتن را نصب نمود. در این مرحله، از ملات ثانویه استفاده نمی شود. زیرا، نوع قطعات واش بتن که فاقد افزودنی هستند، دارای گیرایی اولیه کمتری در حدود بیست درصد بوده و عملکردی متفاوت با انواع قطعاتی دارند که دارای افزودنی هستند.

درباره جدول بتنی بیشتر بدانید

نصب واش بتن

نحوه نصب واش بتن به چه صورت است؟

هنگامی که تمامی مراحل فوق انجام شده است، می توان برای نصب موزاییک های واش بتن اقدام کرد. در اینجا لازم است که موزاییک ها با نظم مناسب و دقت بالا در سطح قرار گرفته و با احتساب فواصل مناسبی در کنار هم گذاشته شوند. به خاطر داشته باشید که بعد از نصب واش بتن، در صورتی که ملات روی سطح قرار گرفته است، بایستی آن را بلافاصله با دستمال تمیز نمایید.

نگهداری و آب پاشی ملات

در نهایت در نصب واش بتن، برای استحکام و حفظ ملات کار شده، لازم است که آب پاشی روی سطوح صورت گرفته و آن را در میزان مناسبی، مرطوب نمایید. پس از این مرحله، بایستی اجازه دهید تا سطح کاملا عمل آمده و استحکام لازم را بدست

شرکت قطعات سیمانی پارسیان با داشتن سالها تجربه در زمینه تولید انواع واش بتن، کول چاه و موزاییک و … در کنار شما خواهد بود تا بهترین محصول را خریداری فرمایید.

برای اطلاع بیشتر با کارشناسان ما در شرکت قطعات سیمانی پارسیان در تماس باشید.

۰۲۱-۲۲۵۰۵۹۵۹ ، ۰۲۱-۲۶۳۲۲۷۹۵ ، ۰۹۱۲۲۵۸۶۱۵۸

هنگام خرید واش بتن باید به چه نکاتی توجه کرد؟

قبل از اینکه برای خرید بتن اقدام کنید، با رعایت چند نکته جزئی می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید و از هدر رفتن سرمایه خود جلوگیری کنید. اولین و مهم‌ترین نکته خرید از یک فروشنده معتبر است که محصولات با کیفیتی ارائه کند. قدم بعدی انتخاب نوع محصول متناسب با محل زندگی شما خواهد بود. اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که آب و هوای سردی دارد، بتن‌های رزینی بهترین انتخاب برای شما خواهند بود. یکی از آن‌ها را در دست گرفته و به دقت مشاهده کنید. اگر هیچ بافت اسفنجی در آن پیدا نکردید، نشان دهنده اختلاط بسیار خوب آن خواهد بود. اگر آن را تکان بدهید و سنگ دانه‌ها از آن نریزند هم نشان دهنده کیفیت بالای آن می‌باشد.

نحوه مراقبت و استفاده از از واش بتن

برای نصب آن‌ها باید دقت داشته باشید که از یک نصاب حرفه‌ای استفاده کنید که بتواند طرح‌های خلاقانه و جدید را پیاده سازی کند. اگر از یک نصاب مبتدی و غیر حرفه‌ای استفاده کنید، ممکن است در هنگام ریختن دوغاب و ملات دقت کافی را نداشته باشند و باعث شوند که لکه‌ها روی سطح آن باقی بمانند. مهم‌ترین مرحله در استفاده از این محصولات، زیرسازی اصولی آن‌ها خواهد بود. اگر از مواد استانداردی در زیرسازی استفاده نشود، ممکن است بعد از مدتی بتن‌ها دچار لب پریدگی یا شکستن شوند؛ بنابراین نکته مهمی است که هرگز از نخاله‌های ساختمانی برای زیرسازی آن‌ها استفاده نکنید. رعایت تمامی این نکات می‌تواند منجر به نگهداری صحیح و در نتیجه افزایش طول عمر انواع واش بتن شود.

سوالات متداول

  • آیا باید نصب واش بتن را به افراد متخصص سپرد؟

بله حتما از افراد متخصص کمک بگیرید.

  • هنگام تهیه و نصب واش بتن باید به چه مواردی توجه کرد؟

برای نصب موزائیک واش بتن فاصله ۱.۵ سانتی‌حتما‌ رعایت‌ شود. به هیچ ‌عنوان از دوغاب برای نصب واش بتن‌ها استفاده نشود و همین طور بعد از نصب آن‌ها از ریختن سیمان یا گچ به روی آن خودداری شود. نکته مهم و حائز اهمیت این است که زیر بنای ‌واش بتن باید‌ کاملا کوبیده و متراکم شده باشد تا کفپوش‌ها به‌ راحتی روی آن قرار بگیرد و دیگر ‌آن که به هیچ ‌عنوان از اسید و یا مواد شوینده شیمیایی برای پاکسازی آن‌ها استفاده نشود. در نهایت اینکه می‌توان ‌فضای خالی ‌این نوع از کف پوش‌ها را با چمن یا سنگ ریزه ‌‌پرکرد.

Concrete

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۸ از ۵
از مجموع ۴ رای

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *