موزایی پشت بام

موزاییک پشت بام 

در گذشته برای پشت بام و یا سقف خانه‌ها در اکثر مناطق از سفال استفاده می‌شد. امروزه با پیشرفت در اغلب کارها، این مورد هم پیشرفت کرده است که افراد به‌جای سفال از موزاییک استفاده می‌کنند. موزاییک کاربردهای بسیاری دارد که یکی از این کاربردها برای پشت بام است. موزاییک مناسب پشت بام تفاوت چندانی با موزاییک‌های مصرفی در مکان‌های دیگر ندارد. در این مقاله قصد داریم که به موضوع موزاییک پشت بام و تمامی ویژگی‌های آن بپردازیم.

موزاییک پشت بام چیست؟

همان‌گونه که گفته شد در قدیم از مطالح دیگری برای کفپوش و یا سقف پشت بام استفاده می‌شد. امروزه از مصالحی همچون؛ ایزوگام، کاشی، سرامیک و البته موزاییک استفاده می‌شود. تمامی این مصالح گفته شده کاربرد بسیاری دارند، اما موزاییک پرکاربردتر است. در قدیم از پشت بام برای گذاشتن وسیله‌ها استفاده می‌شد اما امروزه پشت بام فضایی است که می‌توان آن را بسیار زیبا درست کرده و از آن برای گذراندن اوقات فراغت استفاده کرد.

یکی از کارهایی که می‌توانید برای زیبایی بیشتر پشت با خود انجام دهید استفاده از کفپوش‌هایی است که علاوه‌بر زیبایی دارای استحکام و مقاومت هم باید که در تمامی شرایط آب‌وهوایی دوام بیاورد. موزاییک  مناسب پشت بام باید ویژگی‌هایی داشته باشد که در این شرایط، زود خراب نشود. معمولا مصالح دیگری که نام بردیم دارای دوام کمتری هستند و همین موزاییک گزینه بسیار مناسبی برای پشت بام است.

انواع موزاییک پشت بام

انواع موزاییک پشت بام

 موزاییک معمولی که برای اکثر مکان‌ها استفاده می‌شود انواع مختلفی دارد که برای موزاییک پشت بام نمی‌توان از تمامی انواع آن استفاده کرد. موزائیک پشت بام باید به‌صورتی باشد که زیاد سنگین نبوده و زیبایی منحصربه‌فردی داشته باشد. موزاییکی که برای پشت بام استفاده می‌شود علاوه‌بر وزن کم باید مستحکم و مقاوم باشد تا با کوچک‌ترین مشکل، به‌زودی خراب نشود. شما می‌توانید انواع موزاییک پشت بام خود را بسته به رنگ و یا جنس آن تعیین کنید.

هریک از انواع موزاییک پشت بام دارای طرح و رنگ‌های مختلفی هستند که می‌توانید باتوجه به عوامل مختلف دیگر در منزل‌تان، آن را انتخاب کنید. باید گفت که استفاده از هر نوع از موزاییک برای پشت بام قابل استفاده است، اما باید بهترین نوع را انتخاب کنید. در ادامه برخی از انواع موزاییک را نام می‌بریم.

  • موزاییک واش بتن
  • موزاییک گرانیتی
  • موزاییک لاشه‌ای
  • موزاییک ویبره‌ای
  • موزاییک شیاردار
  • و انواع موزاییک‌های دیگری که هم وزن سبکی داشته و هم مقاومت بالا داشته باشند.

درباره بلوک سبک بیشتر بدانید

بهترین موزاییک پشت بام

بهترین موزاییک پشت بام

برای این‌که بدانید کدام نوع موزاییک برای کفپوش بتنی پشت بام استفاده می‌شود، علاوه‌بر انواع، باید بدانید که ساختار هرکدام به چه شکل است که مقاومت کافی را دارد یا خیر. در بخش قبلی انواع موزاییک را نام بردیم که حال قصد داریم ساختار و ویژگی‌های آن‌ها را بیان کرده که شما بتوانید انتخاب راحت‌تر و بهتری داشته باشید.

این نوع موزاییک همچون موزاییک‌های دیگر دارای پایه ثابتی از موادی است که برای ساخت آن به‌کار می‌رود. این نوع موزاییک در دو شکل ویبره‌ای و پرسی تولید می‌شود که استحکام آن را بسیار زیاد می‌کند.

  • موزاییک گرانیتی

این نوع موزاییک به این دلیل که همچون سنگ گرانیت است، موزاییک گرانیتی گفته می‌شود. یکی از انواع موزاییک پشت بام که زیبایی بسیاری دارد، این نوع موزاییک است.

موزاییک گرانیتی

  • موزاییک لاشه‌ای

از این موزاییک در اغلب مکان‌ها استفاده می‌شود و چون در آن لاشه و تکه‌های سنگ‌های مختلف به‌کار رفته است، به آن موزاییک لاشه‌ای می‌گویند.

  • موزاییک ویبره‌ای

ساختار و مواد تشکیل‌دهنده این نوع موزاییک هم همانند موزاییک‌های دیگر است که تنها شیوه ساخت و خشک‌شدن آن تفاوت دارد. خشک‌شدن و سفت‌شدن این نوع موزاییک به این شکل است که پس از قراردادن مواد، داخل قالب‌ها، آن را برروی صفحه‌ای لرزان قرار می‌دهند و به همین دلیل است که به آن موزاییک ویبره‌ای می‌گویند.

  • موزاییک شیاردار

همان‌گونه که از اسمش مشخص است، این نوع موزاییک دارای شیارهایی است. شیارهای این نوع موزاییک به این دلیل است که زمانی که باران یا برف می‌بارد و یا کلا زمین خیس می‌شود، از سرخوردن افراد جلوگیری کند. اگر موزاییک پشت بام خود را از این نوع موزاییک انتخاب کنید، قطعا انتخاب خوبی خواهید داشت. ویژگی‌هایی که باید موزاییک پشت بام داشته باشد

موزاییک پشت بام انواع مختلفی دارد که هر یک از آن‌ها دارای ویژگی‌هایی هستند که منحصر به خودشان است. زمانی که شما قصد دارید برای کفپوش پشت بام خود از موزاییک استفاده کنید باید فضای پشت بام خود را هم درنظر بگیرید. اگر فضای پشت بام‌تان به شکلی است که فضای باز زیادی دارد بهتر است که از موزاییکی استفاده کنید که در برابر انواع شرایط آب و هوایی مقاوم باشد.

اگر پشت بامی دارید که بزرگ و سر باز است و در محیطی زندگی میکنید که آب و هوا به‌صورتی است که اغلب موارد باران می‌بارد، بهتر است از موزاییک پشت بام شیاردار استفاده کنید. نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که موزاییک مصرفی در مقایسه با موزاییک‌هایی که برای مکان‌های دیگر استفاده می‌شود، دارای وزن کمتری باشد.

اگر قصد دارید که پشت بام را فضایی درست کنید که میز و صندلی در آن‌جا قرار دهید، بهتر است موارد دیگر را هم درنظر بگیرید. مورد مهمی که اهمیت زیادی دارد این است که درصورتی که موزاییک پشت بام از وزن کمی برخوردار است، باید در برابر ضربه و فشار هم مقاوم باشد و به‌راحتی نشکند.

درباره کول چاه بیشتر بدانید

نحوه موزاییک‌کاری پشت بام

نحوه موزاییک‌کاری پشت بام

موزاییک‌کاری پشت بام همانند موزاییک‌کاری مکان‌های دیگر است و تفاوت خاصی با آن‌ها ندارد. فردی که می‌خواهد موزاییک‌کاری را انجام دهد باید دقت زیادی را به خرج دهد تا کار تمیزی را به مشتری تحویل دهد. برای این‌که پشت بام خود را موزاییک کنید لازم است که ابتدا درست زیرسازی کنید. پیش از قراردادن موزاییک‌ها باید سطح کار را کاملا صاف کنید تا پستی و بلندی نداشته باشد. موزاییک پشت بام در اندازه‌های مختلفی وجود دارد که برای کارگذاری هرکدام از آن‌ها باید گوشه‌های کار را درنظر بگیرید.

درنهایت

اگر شما قصد دارید انواع بیشتری از موزاییک پشت بام را بشناسید و یا قصد خرید دارید می‌توانید با کارشناسان ما در قطعات سیمانی پارسیان تماس حاصل فرمایید تا شما را به بهترین نحوه راهنمایی کنند و یا به سایت مراجعه کنید.

برای اطلاع بیشتر  با کارشناسان ما در شرکت قطعات سیمانی پارسیان در تماس باشید

۰۲۱-۲۲۵۰۵۹۵۹ ، ۰۲۱-۲۶۳۲۲۷۹۵ ، ۰۹۱۲۲۵۸۶۱۵۸

سوالات متدوال

کدام نوع موزاییک مناسب پشت بام میباشد؟

موزاییک واش بتن، لاشه ای، ویبره ای و شیار دار مناسب پشت بام میباشد

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *