پارکینگ محلی است، که رفت و آمد وسایل نقلیه در آن زیاد می باشد. این مکان باید ترافیک روزانه، عبور عابران، نشت مایعات شیمیایی، رطوبت، باران و … را تحمل کند. از این رو نگهداری از کف پارکینگ و انتخاب متریال مناسب برای آن، اهمیت زیادی دارد. ترک ها، لکه ها و گودال های کف پارکینگ، نشان می دهند که چقدر وسایل نقلیه سنگین آن را فرسوده کرده اند. کفپوش پارکینگ به اندازه کفپوش داخل خانه شما حائز اهمیت است. زمانی که می خواهید کفپوش برای پارکینگ تهیه کنید، با گزینه های بسیاری مواجه می شوید. در این مطلب بهترین متریال کفپوش پارکینگ و ویژگی های آن را مرور می کنیم.

استفاده از کفپوش با مقاومت بالا

استفاده از کفپوش با مقاومت بالا

گزینه های زیادی برای پوشش کف وجود دارند. با استفاده از کاشی و کفپوش بتنی مناسب، می توانید فضایی جذاب ایجاد کنید. انتخاب کفپوش با مقاومت زیاد و باکیفیت مزیت های زیادی دارد. از جمله مزایای استفاده از متریال مقاوم به شرح زیر است:

  • دوام سطح بتن زیرین را بهبود می دهد.
  • کف پارکینگ را در برابر ایجاد لکه ناشی از مواد شیمیایی مختلف، مقاوم می کند.
  • با ایجاد یک سطح صاف، از زمین خوردن و سقوط افراد جلوگیری به عمل می آورد.
  • ضربه اجسام سنگین را جذب می کند.
  • ظاهر کلی پارکینگ را بهبود می بخشد.
  • عیوب کف را پنهان می کند.

برای اطلاع بیشتر با کارشناسان ما در شرکت قطعات سیمانی پارسیان در تماس باشید

۰۲۱-۲۲۵۰۵۹۵۹ ، ۰۲۱-۲۶۳۲۲۷۹۵ ، ۰۹۱۲۲۵۸۶۱۵۸

وقتی صحبت از مقاومت کفپوش باشد، منظور سطوح مختلفی از مقاومت است. برخی ویژگی هایی که از کفپوش خود باید انتظار داشته باشید، عبارتند از:

  1. لغزنده نباشد

عدم لغزندگی یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که از کفپوش انتظار داریم. حوادث ناشی از لغزش می تواند خطرآفرین باشد. از جمله متریالی که در مقابل لغزش مقاومت می کند، می توان به کفپوش های بتنی اشاره کرد. این کفپوش ها پوشش مناسبی  برای پارکینگ است، که به کاهش لغزندگی کمک می کند. کفپوش هایی که حاوی میزان کوارتز بیشتری هستند (مانند میکا)، به طور طبیعی نسبت به دیگر انواع کف، لغزندگی کمتری دارند. البته اینها در صورت خیس شدن همچنان خطرناک می باشند. سایر انواع کفپوش کوارتز نظیر سنگ تراورتن و ماسه سنگ نیز در مقابل لغزش مقاوم ترند.

 درباره جدول بتنی بیشتر بخوانید

  1. مقاوم در برابر سایش

شما برای محافظت از کف پارکینگ و جلوگیری از سایش سطح آن، باید مواد مناسبی را انتخاب کنید. رفت و آمد مکرر و مواد شیمیایی و روغنی نشت کرده از وسایل نقلیه، می توانند باعث آسیب دیدن کف پارکینگ شوند. بتن مقاومت خوبی در برابر سایش دارند. دیگر مواد کاربردی که برای کف پارکینگ خود می توانید استفاده کنید، موزاییک سخت است. اگر به دنبال جلوگیری از سایش کف پارکینگ خود هستید، استفاده از موزاییک سخت را توصیه می کنیم.

  1. مقاوم در برابر رطوبت

کفپوش پارکینگ باید کاملا ضدآب باشد. احتمال نشت اسید و روغن از وسایل نقلیه زیاد است. بنابراین شما به کفپوشی نیاز دارید که در برابر انواع مایعات مقاومت کند. در غیر این صورت شاهد لکه های دائمی بر روی کف خواهید بود. با یک کفپوش مقاوم در برابر رطوبت می توانید از کف پارکینگ خود محافظت کرده و احتمال لغزش و سقوط را کاهش دهید. از این رو کفپوش بتنی گزینه ای محبوب هستند. به کمک این متریال دیگر لازم نیست نگران جذب رطوبت و آسیب دیدن کف پارکینگ خود باشید. کفپوش بتنی رطوبت و هوا اجازه می دهند تا آزادانه در زیر کاشی ها گردش کنند.

استفاده از کفپوش های بتنی

استفاده از کفپوش های بتنی

کفپوش بتنی بسیار بادوام، سخت، ارتجاعی و مستحکم است. پوشش بتنی کف، علاوه بر ظاهر جذاب، تعمیر و نگهداری کمتری نیز نیاز دارد. اینها می توانند بدون هیچ گونه سایش و فرسودگی، تحت فشار کار کنند. قیمت مناسب کفپوش های بتنی و دسترسی آسان از دیگر مزیت های آنها است. با این حال این نوع کفپوش در برابر برخی مواد شیمیایی که می توانند لکه بر جای بگذارند، مقاوم نیست. این متریال را می توان برای ایمن کردن، با محصولی ضدلغزش پوشش داد. سطوح بتنی جلا داده شده، برازنده و زیبا به نظر می رسند. کفپوش های بتن صیقلی، به طور کلی در برابر لکه مقاوم بوده و به راحتی تمیز می شوند. در نتیجه یکی از بهترین گزینه ها برای کفپوش پارکینگ، بتن است.

برای اطلاع بیشتر با کارشناسان ما در شرکت قطعات سیمانی پارسیان در تماس باشید

۰۲۱-۲۲۵۰۵۹۵۹ ، ۰۲۱-۲۶۳۲۲۷۹۵ ، ۰۹۱۲۲۵۸۶۱۵۸

سوالات متدوال

کفپوش برای پارکینگ باید چه ویژگی های باید داشته باشد

کفپوش مناسب برای پارکینگ باید لغزنده نباشد، مقاوم در برابر فرسایش و  مقاوم در برابر رطوبت

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *