از گذشته تا­کنون وجود باغچه درشادابی افراد  خانه، بسیار موثر است. اغلب افراد بر­این باور­اند که طراحی باغچه، مختص به خانه ­های بزرگ و چند­صد متری می­باشد؛ اما کاملا این­ باور اشتباه است. در­واقع می­توان گفت که طراحی و استفاده از باغچه­ های خانگی کوچک بسیار هیجان ­انگیز  می­باشند و حتی از مزیت­ هایی در مقایسه با باغچه­ های بزرگ بر­خوردار است که می­تواند هر فردی را به ­سمت خود جذب کند.

شما می­توانید به­ راحتی از باغچه­ های کوچک خود مراقبت کنید و هر­گونه گل و گیاهی متناسب با سلیقه خود در باغچه بکارید. پس چنان­چه علاقه ­مند این­ هستید که در حیاط منزل خود باغچه­ ای زیبا بسازید، می­توانید با داشتن ایده ­های درست و کار­آمد، زیبایی را به باغچه خود هدیه دهید.

اولین نکت ه­ای که در­خصوص ساخت باغچه می­توان رعایت کرد، این است که مکان مناسب و آفتاب­گیری را انتخاب کنیم. در قدم دوم می­توانید از هر­نوع گل و گیاه با رنگ­ های متنوع که باعث زیبا­تر شدن باغچه می­شود استفاده کنید. در قدم سوم هم که بسته به سلیقه افراد دارد، می­توانید با انتخاب جدول بتنی باغچه ای نمایی زیبا و منظم به باغچه خود دهید.

در­این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد طراحی باغچه توسط جدول بتنی باغچه ای را در اختیار شما قرار دهیم.

جدول بتنی چیست؟

جدول بتنی چیست؟

در­حقیقت جدول بتنی یکی ­از پرکاربرد­ترین محصولات بتنی در خصوص ایجاد شهرسازی و زیباسازی آن می­باشد. شاید لازم باشد بدانید که از جدول بتنی، بیشتر اوقات به­ عنوان مرزبندی و تفکیک­ میان دو­محیط مختلف و مجزا نظیر پیاده ­روها، میانه جاده ­ها، هدایت آب سطحی و همچنین محدود کردن فضا­های مختلف استفاده می­گردد و بیشترین کاربردی که از آن به­ چشم می­آید در قسمت محوطه ­سازی است. جدول­ های بتنی قادر به تولید اشکال مختلفی می­باشند، به­ طوری که اگر بخواهیم در­مورد روش تولید این­نوع جدول اشاره کنیم، می­توانیم بگوییم:

  • روش معمولی یا سنتی: در­این روش، بتن آماده شده را در قالب ریخته و بعد از گذشت چند ساعت که مواد حالت گرفت، می­توانید قالب­ ها را باز کنید و بعد از انجام اقدامات مناسب برروی آن قطعه بتنی، آماده برای نصب می­شود. برای­ اینکه در­این زمینه دوام و استحکام قطعه خود را بیشتر کنید، می­توانید میزان نسبت آب به سیمان را کاهش دهید.
  • روش پرسی یا ویبره­ای: در­این روش، ابتدا بتن را به­همان روش سنتی آماده می­کنید وطی مراحل ریختن در قالب از­طریق دستگاه پرس در زیر فشار وارد می­شود و آب موجود، از پوسته و هسته مرکزی آن به سمت بیرون هدایت می­شود. این­نوع جدول­ها همراه با یخبندان به­دلیل خالی بودن پوسته و هسته آن از آب در مناطق سرد باعث شده در مقابل یخ­زدگی استحکام خود را حفظ کند.

جدول بتنی باغچه ای

یکی­از حیاتی­ ترین و مهم­ترین نیاز­هایی که هر خانه­ برای به­ کارگیری باغچه خود به­ آن نیاز دارد، جدول بتنی باغچه ­ای است. عملکرد این­ نوع جدول به ­گون ه­ای است که تمام قسمت ­های لازم را جدا کرده و زیبایی و جذابیت خاصی را به باغچه می­بخشد.

جدا از­این که در­باغچه خود، چه­ نوع گیاهی را پرورش می­دهید، حاشیه و جدول کنار باغچه نقش موثری در تکمیل زیبایی حیاط شما دارد. در­واقع شما با این­کار توانسته ­اید زیبایی و نظم را درون باغچه خود ایجاد کنید. برای انجام این عمل، می­توانید جدول باغچه خانه خود را با انواع طرح و رنگ­ ها به ­کار رفته در دکوراسیون داخلی ساختمان خود انتخاب کنید.

بنابر­این همان­طوری که اشاره کردیم، امروزه استفاده از   جدول بتنی باغچ ه­ای و همچنین تفکیک خیابان­ ها از پیاده ­رو بسیار رایج شده است. از آن­جایی که جدول بتنی در طرح ­ها و رنگ ­های متنوعی تولید می­شود؛ اما لازم به ذکر است که بگوییم خوشبختانه مواد اصلی که در آن ترکیب شده، یکسان می­باشد.

درباره خرید موزاییک بیشتر بدانید

انواع جدول بتنی باغچه ای

انواع جدول بتنی باغچه ای

همان­طور که به­ این موضوع پرداختیم، جدول­ های بتنی گوناگونی در پارک ­ها و پیاده ­رو­ها و در طول مسیر به چشم می­خورند که ممکن است برای شما جذاب باشند. درابتدا می­خواهیم به این موضوع بپردازیم که جدول بتنی باغچه ای نمون ه­ای پرکاربرد در عصر امروزی است.

درباره بلوک سبک بیشتر بدانید

یکی­از انواع جدول­ ها، جدول بتنی باغچه ای است که امکانات زیادی را در اختیار مشتریان قرار می­­دهد. به­­ همین دلیل استفاده از بتن و سیمان می­تواند یک گزینه خوبی باشد؛ زیرا بسیار بادوام است و قابلیت ماندگاری درهر شرایط آب­ و هوایی را دارد.

جدول فانتزی چیست؟ این ­نوع جدول که به جدول بتنی باغچه ای معروف است، معمولا در مکان­ه ایی نظیر حیاط، باغ، پارک، تفکیک فضای سبز از مسیر­های دیگرو… استفاده می­شود. این­نوع جدول در­واقع حالت فانتزی دارد و بیشتر در مکان­ه ایی که رفت ­وآمد عموم مردم بیشتر است  و یا مکان­هایی که وسایل نقلیه سنگین رفت­وآمد می­کنند نصب می­شود.

 ذرباره کول چاه بیشتر بدانید

برای جدا کردن محیط از­هم نیازمند دیواری می­باشیم که استحکام لازم را داشته باشد. ویژگی­ های لازم مربوط بهجدول بتنی باغچه ای :

  • این ­نوع جدول­ ها را می­توان در طرح و رنگ ­های متنوع و زیبا تولید کنند.
  • جذب آب به ­خود را ندارد.
  • دربرابر سرما و همچنین گرما مقاوم بوده و این مقاومت به­خاطر استفاده از بتن می­باشد.
  • قابلیت رنگ­ پذیری عالی
  • به ­راحتی و بدون هیچ­گونه مشکلی می­توانید آن را مورد استفاده قرار دهید.

قیمت جدول بتنی باغچه ­ای

جدول دور باغچه­ای متشکل از موادی مانند سیمان، آب و ماسه می­باشد. این ­نوع جدول بسیار مناسب برای انواع فضا­های باغچه و دوردرختان و پیاده­رو­ها می­­باشد. قیمت جدول بتنی باغچه ­ای از هر نظری مانند جنس و رنگ با سایر جداول متفاوت می­باشد.

در­واقع یک جدول بتنی که از ویژگی­ های خوبی برخوردار باشد، بدون شک قیمت بالاتری نسبت به محصولات بی­کیفیت دارد. یک جدول باکیفیت قطعا ازهر نظر مانند:

  • در نوع متنوعی از طرح و رنگ به تولید می­رسد
  • در داشتن دوام بالا زبان­زد می­باشد
  • مقاوم دربرابر هر­گونه شرایطی

همه این­ ها نشان می­دهند که یک محصول باکیفیت از­هرنوعی نسبت به سایر محصولات از قیمت بالاتر و جنس باکیفیت­تر برخوردار است.

نتیجه ­گیری

امیداوام متوجه این موضوع شده باشید که ساخت باغچه نیازی به حیاط چند­صد متری ندارد، بلکه شما می­توانید به ­راحتی با به­ کارگیری ایده ­های جذاب در حیاط خود زیبا­ترین باغچه را بسازید. حال اینکه چگونه باغچه را جذاب و منظم کنیم؟ سوالی است که ممکنه برای هر­کسی پیش آمده باشد، در­جواب می­توان گفت با به­ کارگیری چند روش مثل، انتخاب مکان مناسب در حیاط، استفاده از گل­ های رنگی و در نهایت استفاده از جدول بتنی باغچه ­ای که نقش مهمی در ایجاد نظم باغچه دارد.

ممکن است بپرسید جدول بتنی باغچه ای چیست، چه ویژگی ­هایی دارد و به ­چه علتی از آن استفاده می­شود. تمامی پاسخ این سوالات در قسمت­های این مقاله ارائه شده است تا شما اطلاعات لازم را کسب کنید.

برای اطلاع بیشتر با کارشناسان ما در شرکت قطعات سیمانی پارسیان در تماس باشید

۰۲۱-۲۲۵۰۵۹۵۹ ، ۰۲۱-۲۶۳۲۲۷۹۵ ، ۰۹۱۲۲۵۸۶۱۵۸

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *