از گذشته تا­کنون وجود باغچه درشادابی افراد  خانه، بسیار موثر است. اغلب افراد بر­این باور­اند که طراحی باغچه، مختص به خانه ­های بزرگ و چند­صد متری می­باشد؛ اما کاملا این­ باور اشتباه است. در­واقع می­توان گفت که طراحی و استفاده از باغچه­ های خانگی کوچک بسیار هیجان ­انگیز  می­باشند و حتی از مزیت­ هایی در مقایسه با باغچه­ های بزرگ بر­خوردار است که می­تواند هر فردی را به ­سمت خود جذب کند.

شما می­توانید به­ راحتی از باغچه­ های کوچک خود مراقبت کنید و هر­گونه گل و گیاهی متناسب با سلیقه خود در باغچه بکارید. پس چنان­چه علاقه ­مند این­ هستید که در حیاط منزل خود باغچه­ ای زیبا بسازید، می­توانید با داشتن ایده ­های درست و کار­آمد، زیبایی را به باغچه خود هدیه دهید.

اولین نکت ه­ای که در­خصوص ساخت باغچه می­توان رعایت کرد، این است که مکان مناسب و آفتاب­گیری را انتخاب کنیم. در قدم دوم می­توانید از هر­نوع گل و گیاه با رنگ­ های متنوع که باعث زیبا­تر شدن باغچه می­شود استفاده کنید. در قدم سوم هم که بسته به سلیقه افراد دارد، می­توانید با انتخاب جدول بتنی باغچه ای نمایی زیبا و منظم به باغچه خود دهید.

در­این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد طراحی باغچه توسط جدول بتنی باغچه ای را در اختیار شما قرار دهیم.

جدول بتنی چیست؟

جدول بتنی چیست؟

در­حقیقت جدول بتنی یکی ­از پرکاربرد­ترین محصولات بتنی در خصوص ایجاد شهرسازی و زیباسازی آن می­باشد. شاید لازم باشد بدانید که از جدول بتنی، بیشتر اوقات به­ عنوان مرزبندی و تفکیک­ میان دو­محیط مختلف و مجزا نظیر پیاده ­روها، میانه جاده ­ها، هدایت آب سطحی و همچنین محدود کردن فضا­های مختلف استفاده می­گردد و بیشترین کاربردی که از آن به­ چشم می­آید در قسمت محوطه ­سازی است. جدول­ های بتنی قادر به تولید اشکال مختلفی می­باشند، به­ طوری که اگر بخواهیم در­مورد روش تولید این­نوع جدول اشاره کنیم، می­توانیم بگوییم:

  • روش معمولی یا سنتی: در­این روش، بتن آماده شده را در قالب ریخته و بعد از گذشت چند ساعت که مواد حالت گرفت، می­توانید قالب­ ها را باز کنید و بعد از انجام اقدامات مناسب برروی آن قطعه بتنی، آماده برای نصب می­شود. برای­ اینکه در­این زمینه دوام و استحکام قطعه خود را بیشتر کنید، می­توانید میزان نسبت آب به سیمان را کاهش دهید.
  • روش پرسی یا ویبره­ای: در­این روش، ابتدا بتن را به­همان روش سنتی آماده می­کنید وطی مراحل ریختن در قالب از­طریق دستگاه پرس در زیر فشار وارد می­شود و آب موجود، از پوسته و هسته مرکزی آن به سمت بیرون هدایت می­شود. این­نوع جدول­ها همراه با یخبندان به­دلیل خالی بودن پوسته و هسته آن از آب در مناطق سرد باعث شده در مقابل یخ­زدگی استحکام خود را حفظ کند.

جدول بتنی باغچه ای

یکی­از حیاتی­ ترین و مهم­ترین نیاز­هایی که هر خانه­ برای به­ کارگیری باغچه خود به­ آن نیاز دارد، جدول بتنی باغچه ­ای است. عملکرد این­ نوع جدول به ­گون ه­ای است که تمام قسمت ­های لازم را جدا کرده و زیبایی و جذابیت خاصی را به باغچه می­بخشد.

جدا از­این که در­باغچه خود، چه­ نوع گیاهی را پرورش می­دهید، حاشیه و جدول کنار باغچه نقش موثری در تکمیل زیبایی حیاط شما دارد. در­واقع شما با این­کار توانسته ­اید زیبایی و نظم را درون باغچه خود ایجاد کنید. برای انجام این عمل، می­توانید جدول باغچه خانه خود را با انواع طرح و رنگ­ ها به ­کار رفته در دکوراسیون داخلی ساختمان خود انتخاب کنید.

بنابر­این همان­طوری که اشاره کردیم، امروزه استفاده از   جدول بتنی باغچ ه­ای و همچنین تفکیک خیابان­ ها از پیاده ­رو بسیار رایج شده است. از آن­جایی که جدول بتنی در طرح ­ها و رنگ ­های متنوعی تولید می­شود؛ اما لازم به ذکر است که بگوییم خوشبختانه مواد اصلی که در آن ترکیب شده، یکسان می­باشد.

درباره خرید موزاییک بیشتر بدانید

انواع جدول بتنی باغچه ای

انواع جدول بتنی باغچه ای

همان­طور که به­ این موضوع پرداختیم، جدول­ های بتنی گوناگونی در پارک ­ها و پیاده ­رو­ها و در طول مسیر به چشم می­خورند که ممکن است برای شما جذاب باشند. درابتدا می­خواهیم به این موضوع بپردازیم که جدول بتنی باغچه ای نمون ه­ای پرکاربرد در عصر امروزی است.

یکی­از انواع جدول­ ها، جدول بتنی باغچه ای است که امکانات زیادی را در اختیار مشتریان قرار می­­دهد. به­­ همین دلیل استفاده از بتن و سیمان می­تواند یک گزینه خوبی باشد؛ زیرا بسیار بادوام است و قابلیت ماندگاری درهر شرایط آب­ و هوایی را دارد.

جدول فانتزی چیست؟ این ­نوع جدول که به جدول بتنی باغچه ای معروف است، معمولا در مکان­ه ایی نظیر حیاط، باغ، پارک، تفکیک فضای سبز از مسیر­های دیگرو… استفاده می­شود. این­نوع جدول در­واقع حالت فانتزی دارد و بیشتر در مکان­ه ایی که رفت ­وآمد عموم مردم بیشتر است  و یا مکان­هایی که وسایل نقلیه سنگین رفت­وآمد می­کنند نصب می­شود.

 ذرباره کول چاه بیشتر بدانید

برای جدا کردن محیط از­هم نیازمند دیواری می­باشیم که استحکام لازم را داشته باشد. ویژگی­ های لازم مربوط بهجدول بتنی باغچه ای :

  • این ­نوع جدول­ ها را می­توان در طرح و رنگ ­های متنوع و زیبا تولید کنند.
  • جذب آب به ­خود را ندارد.
  • دربرابر سرما و همچنین گرما مقاوم بوده و این مقاومت به­خاطر استفاده از بتن می­باشد.
  • قابلیت رنگ­ پذیری عالی
  • به ­راحتی و بدون هیچ­گونه مشکلی می­توانید آن را مورد استفاده قرار دهید.

قیمت جدول بتنی باغچه ­ای

جدول دور باغچه­ای متشکل از موادی مانند سیمان، آب و ماسه می­باشد. این ­نوع جدول بسیار مناسب برای انواع فضا­های باغچه و دوردرختان و پیاده­رو­ها می­­باشد. قیمت جدول بتنی باغچه ­ای از هر نظری مانند جنس و رنگ با سایر جداول متفاوت می­باشد.

در­واقع یک جدول بتنی که از ویژگی­ های خوبی برخوردار باشد، بدون شک قیمت بالاتری نسبت به محصولات بی­کیفیت دارد. یک جدول باکیفیت قطعا ازهر نظر مانند:

  • در نوع متنوعی از طرح و رنگ به تولید می­رسد
  • در داشتن دوام بالا زبان­زد می­باشد
  • مقاوم دربرابر هر­گونه شرایطی

همه این­ ها نشان می­دهند که یک محصول باکیفیت از­هرنوعی نسبت به سایر محصولات از قیمت بالاتر و جنس باکیفیت­تر برخوردار است.

نتیجه ­گیری

امیداوام متوجه این موضوع شده باشید که ساخت باغچه نیازی به حیاط چند­صد متری ندارد، بلکه شما می­توانید به ­راحتی با به­ کارگیری ایده ­های جذاب در حیاط خود زیبا­ترین باغچه را بسازید. حال اینکه چگونه باغچه را جذاب و منظم کنیم؟ سوالی است که ممکنه برای هر­کسی پیش آمده باشد، در­جواب می­توان گفت با به­ کارگیری چند روش مثل، انتخاب مکان مناسب در حیاط، استفاده از گل­ های رنگی و در نهایت استفاده از جدول بتنی باغچه ­ای که نقش مهمی در ایجاد نظم باغچه دارد.

ممکن است بپرسید جدول بتنی باغچه ای چیست، چه ویژگی ­هایی دارد و به ­چه علتی از آن استفاده می­شود. تمامی پاسخ این سوالات در قسمت­های این مقاله ارائه شده است تا شما اطلاعات لازم را کسب کنید.

برای اطلاع بیشتر در رابطه با انواع سنگدال های بتنی با کارشناسان ما در شرکت قطعات سیمانی پارسیان در تماس باشید

۰۲۱-۲۲۵۰۵۹۵۹ ، ۰۲۱-۲۶۳۲۲۷۹۵ ، ۰۹۱۲۲۵۸۶۱۵۸

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.